Tag Archives: победници

(ВИДЕО+ФОТО) Тие се победници на натпреварот „Никогаш не е доцна“ а меѓу нив е и Бобан Цаневски!

По 10. месеци борба на ветерани на големата сцена, стигнавме до највозбудливиот и најемоционалниот крај. Финалната вечер ја одбележаа настапите на 12. величествени натпреварувачи, но статуите на победниците можеа да одат само во рацете на најдобрите. По затворањето на гласањето, дојде време да се прогласат победниците. Победник на овогодинешната сезона …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОБЕДНИЦИ НА ЕВРОВИЗИЈА 2022: Ова се натпреварувачите кои ги воодушевија и’ жирито и’ публиката со тотално РАЗЛИЧНИ изведби

Во драматичното финале на Евровизија имавме можност да видиме вистински спектакли на сцената Откако беа откриени гласовите на жирито и публиката во финалето на Евровизија, Украина беше прогласена за победник. Сите пет фаворити за победник ја оправдаа довербата на публиката и ги зазедоа првите позиции на овогодинешната Евровизија, а кои …

Повеќе »

(ФОТО) Доделени БАФТА наградите: „The Power of the Dog“ победи, но „Dune“ има најмногу симпатии

Британската академија за филмска и телевизиска уметност ја одржа церемонијата на доделувањето на филмските награди БАФТА во Лондон. Најмногу пофалби доби одличниот научно-фантастичен филм „Dune“, но главната награда му припадна на готскиот вестерн „The Power of the Dog“. View this post on Instagram A post shared by BAFTA (@bafta) Наградите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Групата „Легенда’ во „Википедија“: Легендите треба да останат забележани

„Групата ЛЕГЕНДА од Тетово е формирана 1990 година и тоа во следната постава Крсте Данајловски-Кокан (вокал и гитара),Властимир Тодоровиќ-Власте(клавијатури),Влатко Мишевски-Никши(бас гитара) Драгиша Лековски-Слинки (соло гитара)и Игор Бачоски-Бачо(тапани). Најголем успех победата на можеби најдобро организираниот „Поп Рок Фест 91“ каде победникот како награда добиваше право да сними албум и ние го …

Повеќе »

(ФОТО) Извонредни вести од Црна Гора: Дарио Ивановски и Адријана Поп Арсова победници на подгоричкиот полумаратон

Атлетски Клуб „Делта”- Скопје соопшти извонредни вести од полумаратонот во Подгорица, Црна Гора. „Инзворедни вести ни доаѓаат од Подгорица 🎉👏🇲🇰 Дарио Ивановски и Адријана Поп Арсова победници на подгоричкиот полумаратон 🥇🏆✨ Исто така Димитар Петровски и Миљана Ристиќ го освоија четвртото место, воедно Димитар постигна нов личен резултат.👏🌟 Во најдолгата …

Повеќе »

Немојте да се расправате со овие хороскопски знаци – ќе загубите!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ знаци имаат повеќе склоности да бидат победници, и така е во кавга. Тие се силни, тврдоглави, упорни, сакаат прво да избираат и мразат да губат, пишува порталот …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци од секоја кавга излегуваат како победници

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои хороскопски знаци се повеќе склони кон кавги од другите, а има и такви кои не ви дозволуваат да докажете дека не се во право. Ова се хороскопските знаци …

Повеќе »

ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ СЕ ПОБЕДНИЦИ ВО СЕПТЕМВРИ: За нив универзумот подготвил СПЕКТАКЛ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Септември подготвил по нешто за секого. Овие знаци се победници. Следува ерупција на емоции, љубов и успех во кариерата. Девица Последните неколку месеци беа тешки… Сега небото ви подготвува …

Повеќе »

(ФОТО) ДАЛИ ЌЕ ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ: Дамиано Давид повторно направил голема промена!

Фронтменот на групата „Манескин“, Дамиано Давид, ја сменил фризурата и ја пресекол препознатливо долгата коса. Дамијано Давид, препознатлив по долгите кадрици и ексцентричниот стил на облекување, сега ги изненадил сите со драстична промена.   View this post on Instagram   A post shared by ykaaar damiano (@ykaar_damiano_david) Музичарот се пофалил …

Повеќе »