(ФОТО) Четврта бременост: Блејк Лајвли оди на прошетки и внимава што јаде

БЛЕЈК Лајвли е подготвена за раѓањето на четвртото дете кое го очекува со партнерот Рајан Рејнолдс. Извор близок до актерката открил за Us Weekly дека не останува долго до породувањето.
„Блејк е возбудена. Таа и Рајан едвај чекаат да го запознаат новото бебе”, рекол неименуваниот извор.
Двојката го доби девојчето Џејмс во 2014. година, Инез се роди две години подоцна а малата Бети во 2019 година.
„Таа се уште има многу енергија. Блејк излегува, многу шета низ соседството и внимава што јаде”, додал изворот.

View this post on Instagram

A post shared by Blake Lively (@blakelively)


Додека го чека новороденчето, Лајвли поминува многу време со другите деца. Таа ја објави четвртата бременост во средината на септември.
„Блејк и Рајан отсекогаш планирале да имаат многу деца“, открил изворот.


View this post on Instagram

A post shared by Blake Lively (@blakelively)


Тие се во брак од 2012 година, а со годините се повеќе се зближуваат, што е вистинска реткост меѓу холивудските парови.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Џез концерт на Гоце Стевковски Квинтет

На 6 декември 2023 година, со почеток од 19.00 часот, во ЈОУДК “Бранд Петрушев” во …