Ексклузивно: Дарко Гелев Брејк отвора ново радио – најави дека ќе биде број 1, а еве и како се вика

Во минатонеделното интервју на единствената емисија посветена на главниот град на Македонија – Скопје Але Але која се емитува на Телма Телевизија секој викенд, ексклузивно Дарко Гелев – Брејк откри дека стартува со ново радио кое ќе биде од забавен карактер, односно народна музика.

Освен што вети дека истото ќе биде број 1. кога станува збор за емитување на радио програма, го откри и името кое ќе го носи ова ново радио – „Радио Естрада”.


Во продолжение погледнете и ВИДЕО каде го најави новото радио:

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Скопје Але Але (@skopjealeale)


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СУДОТ РЕШИЛ: Бред извојува победа вредна 350 милиони долари – Приговорите на Анџелина не се релевантни!

Анџелина Џоли ја загуби правната битка со Бред Пит Актерката Анџелина Џоли доживеа нов пораз …