Дневен хороскоп за вторник, 22.09.2020: Постои линија помеѓу практични интереси и емоционално задоволство, не е дозволено сè што сакате…

Овен
Љубов:
Во средбата со саканата личност, осмислете забава што одговара на вашите заеднички потреби и вкусови. Посакувате емотивно зближување.
Работа:
Доколку се грижите за подобрување на вашата врска со деловните партнери, прифатете нечиј совет и променете ја стратегијата.
Здравје:
Важно е да се ускладат мислите и чувствата.

Бик
Љубов:
Потиснете ја вашата суета и прифатете ја новата идеја предложена од вашата сакана личност. Ускладете ги вашите мисли и чувства.
Работа:
Имате впечаток дека сте подобро информирани од околината, затоа категорично одбивате коментари или совети што ви ги испраќаат соработници.
Здравје:
Треба да ја подобрите здравствената превентива.


Близнаци
Љубов:
Запомнете дека постои линија помеѓу практични интереси и емоционално задоволство, не е дозволено сè што сакате.
Работа:
Вашата критизерска природа или упорност ги толкуваат на различни начини. Сепак, тоа нема да ви пречи да ги остварите вашите интереси.
Здравје:
Посветете го слободното време на рекреација, ќе ви годи некоја спортска активност.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 14.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Оваа недела повеќето Овни ќе потрошат најголем дел од своето време и енергија …