Дневен хороскоп за среда, 22.12.2022: Бидете подискретни во средбите кои се полни со силни емоции или скриени страсти…

Овен
Љубов:
Забележувате дека вашиот партнер има некои тајни планови, што дополнително влијае на вашата нервоза или емоционална несигурност.
Работа:
Важно е правилно да ги разберете вашите деловни обврски. Нема причина за брзање.
Здравје:
Ќе ви годи психофизичка релаксација.

Бик
Љубов:
Нема причина да го игнорирате незадоволството што го забележувате во вашето семејство. Размислете посериозно за вашите неуспеси.
Работа:
Прекумерното изложување или неразумното однесување во друштво на соработниците на крајот носи одредени последици.
Здравје:
Забавете го брзото темпо и одморете се од напорната работа.


Близнаци
Љубов:
Без нечие присуство чувствувате емотивна празнина. Тешко ви е да ги изразите своите чувства и намери пред блиска личност.
Работа:
Ве интересираат конкретни резултати и можност за забрзан напредок на деловното скалило. Обрнете внимание на вашиот стил на изразување.
Здравје:
Следете го вашиот „внатрешен глас“ и потреби, опуштете се.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ХОРОСКОПОТ: 3 знаци кои можат да ве измамат без да сфатите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …