Дневен хороскоп за недела, 23.10.2022: Зрачите со добра волја и емотивна нота, а партнерот има смисла за убави и корисни работи. Прекрасно се надополнувате…

Овен
Љубов:
Својот успех можете да го афирмирате во различни ситуации, а вашиот шарм или неодоливост пред блиска личност.
Работа:
Не треба да ја доведувате во прашање наклонетоста на докажаните соработници, особено на личноста со која имате деловни и приватни интереси.
Здравје:
Вечерта ќе уживате во излегување или прошетка.

Бик
Љубов:
Зрачите со добра волја и емотивна нота, а вашиот партнер има чувство за убаво и корисно. Прекрасно се надополнувате.
Работа:
Обрнете внимание на различни детали во преговорите, бидејќи работите кои имаат важно значење често остануваат скриени меѓу редови.
Здравје:
Важно е да се усогласат мислите и чувствата.


Близнаци
Љубов:
Избегнувајте личност која депресивно влијае на вашето расположение. Насочете го вашето внимание во позитивна насока.
Работа:
Не ви се допаѓа нечија критика или двосмисленост кога се договарате за избор на заедничка тема.
Здравје:
Важно е рационално да ги користите времето и енергијата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СПОРЕД ШТО СЕ ИЗДВОЈУВАТЕ ОД ТОЛПАТА? Направете го тестот и откријте што ве прави различни и посебни

Личноста е збир на карактеристики на секој човек, а таа секогаш доминира и најдобро ве …