Дневен хороскоп за четврток, 29.09.2022: Доколку ви е тешко да ги контролирате емоциите и реакцијата пред блиска личност, избегнувајте провокативни ситуации…

Овен
Љубов:
Нема потреба да бегате од вистината или да ги потиснувате вашите емотивни желби.
Работа:
Сè има здрава граница, така што работната терапија има позитивни ефекти само под одредени услови.
Здравје:
Олеснете си ја вашата совест, ќе ви годи довербата.

Бик
Љубов:
Понекогаш вашиот партнер не ги разбира сите ваши идеи, треба да ги разјасните вообичаените недоразбирања.
Работа:
Ве привлекуваат големи предизвици, во вас е поттикнат натпреварувачки импулс и не можете да се задоволите со просечни резултати.
Здравје:
Подобрете ја вашата психофизичка подготвеност.


Близнаци
Љубов:
Во емотивниот живот не успевате да привлечете нечие внимание, дури ни со помош на мали трикови кои лукаво ги смислувате.
Работа:
Средбата со една личност не ги исполнила вашите високи очекувања, па размислете за алтернативно решение.
Здравје:
Избегнувајте ситуации кои ве вознемируваат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ова се најлошите навики на секој хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …