Денеска во МОБ – Промоција на ЦД на маестро Зоран Џорлев „Свирете ја Зајди, зајди“

Денеска, 20. декември, во Македонската опера и балет, во салата „Империјал“ ќе се одржи промоцијата на најновото ЦД „Свирете ја Зајди, зајди“ на маестро Зоран Џорлев.


На ЦД-то освен популарниот хит „Зајди, зајди“ има уште 14. инструментални македонски поп
хитови, отсвирени од виолината на маестро Џорлев.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„ЧОВЕКУ, КОЛКУ ОДВРАТНО“: Поранешниот цимер го разоткрил Бред Пит – тврди дека имал проблем со хигиената

Бред Пит е холивудската ѕвезда по која копнеат жените ширум светот, а неговиот поранешен цимер …