Вмрежување за промена

Денес во Галерија Матица, со почеток во 18:00 часот, во организација на Волонтерски Центар – Скопје, ќе се одржи настанот за вмрежување F.O.R.Z.A

Настанот има за цел да ги собере локалните младински организации и младите луѓе воопшто за да разговараат за можностите во нашиот град.


Настанот ќе се одржи во пријатна галерија и ќе има неформален „стоечки“ карактер. Присутните ќе добијат лента во боја што означува дали активно бара или нуди можности.

Откријте ја стратешката дигитална трансформација на младинската работа и истражете го претприемачкиот потенцијал на маркетингот на социјалните медиуми преку проектот „F.O.R.Z.A.“.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВО МАКЕДОНИЈА ПРИСТИГНУВА СИЛЕН ЛАДЕН АТМОСФЕРСКИ ФРОНТ ОД СЕВЕР И ОД СЕВЕРОЗАПАД: Во среда ќе не зафати силно невреме – Од четврток значително заладување, а на планините ќе има и снег

Метео прогноза на Славчо Попоски: Уживајте во вистинското летно време уште утре почитувани, максималните дневни …