(ВИДЕО+ФОТО) СЕ ЗАНЕЛА – Згодна водителка на временска прогноза станала хит на интернет

Додека покажувала колкава ќе биде температурата во еден од чилеанските градови, сфатила дека нејзиниот потег може да се толкува на неколку начини.
Згодната водителка на временска прогноза на чилеанската телевизија, Ванеса Ноа, станала хит на социјалните мрежи откако во една од нејзините емисии го најавувала времето во Чиле.
Убавата Ванеса на публиката и презентирала какво време се очекува во градовите во Чиле. Додека покажувала колкава ќе биде температурата во еден од чилеанските градови, сфатила дека нејзиниот потег може да се толкува на неколку начини.
Таа веднаш увидела што направила и самата се насмеала на својот потег. Таа на социјалните мрежи сподели и клип од таа емисија, покажувајќи дека е подготвена да се пошегува на своја сметка.


View this post on Instagram

A post shared by Vanessa Noé (@vanessanoea)


Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Награда во Калифорнија за најдобар долгометражен филм за „Бизнисот на задоволството“

„Бизнисот на задоволството” на Гоце Цветановски ја доби наградата за најдобар долгометражен филм на „Риверсајд …