(ВИДЕО+ФОТО) Ова е најшарениот дел од Истанбул чии улици не се забораваат!

Неговите колоритни згради и архитектура се заштитени од УНЕСКО, а привлекоа и камери од турските серии кои тука пронајдоа прекрасни пејсажи.

View this post on Instagram

A post shared by Balat İstanbul (@balat.ist)


За правилно да го истражиме Истанбул, не би ни биле доволни три животи (а според новото, толку ни треба да излеземе од новиот аеродром). Европскиот дел, азискиот дел, џамиите, црквите, синагогите, музеите, вилите покрај Босфор, стариот град, кулата Галата, модерните хипстерски населби, крстарењата, чајните забави, лежењето на тревата и поздравувањето на мачките – се само дел од активности за кои вреди да се одвои време.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Советува искусен пчелар: Ако ве искаса пчела или некој инсект, ова е спас

Ова е најдобриот совет за каснување од пчела или друг инсект и кога немате аптека …