(ВИДЕО+ФОТО) Мартија првпат јавно зборуваше за новото момче, и ги откри деталите за врската со фудбалерот Чурлинов

Младата пејачка Мартија Станојковиќ има ново момче и тоа не било кој, туку еден од нашите најдобри фудбалери, Дарко Чурлинов.

Неодамна една од блиските другарки на пејачката објави фотографија каде што се бакнуваат и со тоа започнаа се.


This image has an empty alt attribute; its file name is martija-so-deckoto.jpg
Македонскиот фудбалски репрезентативец во август потпиша четиригодишен договор со англиски Барнли, но моментално е во Македонија, бидејќи следуваат два пријателски натпревари против екипите на Финска и Азербејџан.
За прв пат Мартија искрено, отворено зборува за новото момче во естрадниот магазин Бекстејџ.


Фото: Принтскрин/YouTube/Backstage.Media

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Песна за животот и многу генерации: ДНК, Наум Петрески и Џамбо Агушев (ВИДЕО)

Сигурно многумина од вас овие денови можеа да видат голем број од нашите јавни личности, …