(ВИДЕО) Жена опуштено ја минувала улицата а потоа „ангел чувар“ ја спасил од сигурна смрт!

Вака изгледа кога мислите дека сте попаметни од сите…
После ова, дали таа барем ја научи лекцијата дека не треба да се преминува улицата пред пешачкиот премин? Иако, чисто се сомневаме во тоа…
Една жена од Русија одлучила да скрати неколку метри до продавницата со преминување на улицата каде што е најпрометниот сообраќај.


Таа сметала на тоа дека сите возачи ќе бидат доволно култивирани (и луди) за да и’ дозволат да го направи она што сакала, па успешно да овлада еден дел од патот.
Како и да е, таа не сметала дека има возач кој сè уште смета дека патот е нивни, а не пешачка патека, па си возел на својата лента. Во последниот, но буквално последниот момент, ја видел оваа жена.
Таа од страв паднала на земја, но таа не е повредена! Чудото, од многумина било оправдано дека оваа несовесна жена сепак има некој „ангел чувар“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„На одмор сум, во Скопје сум“ – Настан со најразновидни активности за сите деца

Во организација на општина Центар, од денес започнува големо дружење секој ден со различни активности …