(ВИДЕО) Масовна тепачка на плажа: Одбиле да се поместат па ги нападнале полицајците со чадори!

Бесната толпа не бирала со што ќе удри…
Неверојатен инцидент се случил на плажата Бланкенберг во Белгија, позната по тоа што на неа доаѓаат претежно семејства со деца.
За време на викендот, таму дошле околу 50. пијани момци, кои направиле хаос од почетокот и правеле врева.


Бидејќи некој од мирните посетители на плажата повикала полиција за да ги смири, како што ја виделе полицијата, тие буквално се налутија од лутина.
Следела расправија со полицајците, а потоа пијаните момци почнале да фрлаат на нив со чадори и полни лименки пиво. Полицијата повикала поддршка, а во рок од петнаесет минути сè се смирило со апсењето на немиринте.
Се покажало дека голем дел од нив имаат „дебели“ полициски досиеја.
„Бевме повредени од сето ова најмногу поради малите деца кои плачеа од стрес. Не требаше да се случи вакво нешто“, рекол еден татко по инцидентот за белгиски „Стандард“.
Според најновата одлука на локалната полиција, до крајот на летната сезона, одреден број од нив ќе патролираат на плажа за да не се случи уште еден таков инцидент.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …