(ВИДЕО) Тамара Тодевска има нова ХИТ песна, фантастичната балада – „Савршен крој“

Тамара Тодевска уште еднаш ги покажа своите вокални способности со оваа песна, која сигурно ќе биде хит, и уште еднаш го сврте вниманието и покажа дека е меѓу најдобрите пејачки во регионот.
Песната „Савршен крој“ на Тамара Тодевска е новиот сингл во продукција на фондацијата „План Б“. Една од најпознатите пејачки од Македонија со задоволство се одзва на поканата на фондацијата, а песната за неа ја создадоа: Зоран Коневиќ и Шридар Соланки (музика), Александра Милутиновиќ (текст) и Војислав Аралица (аранжман).


Оваа прекрасна женска балада во извонредната интерпретација на Тамара е одлично дополнување на претходниот сингл „Ветер“ на уште една друга одлична пејачка, Маја Сар. Работата на „Фондацијата План Б“ беше претставена со објавувањето на синглот „Зрно магија“ во изведба на познатиот рок пејач и фронтмен на Ван Гог, Звонимир Ѓукиќ – Ѓуле, а потоа сингловите „Загледан“ на легендарниот Драги Јелиќ. и „Ти си мој брат“ на уште еден одличен рок пејач, Дејан Цукиќ.

View this post on Instagram

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)Сите тие се дел од План Б, истоимениот албум, кој се очекува да биде објавен во средината на јуни од Tesla Music и Croatia Records. Албумот „План Б“ собра неколку од најголемите регионални музички имиња, па со своите песни наскоро ќе се претстават Дадо Топиќ и Влатко Стефановски, Ален Исламовиќ, Горан Шепа – Гале (Кербер) и Драган Јовановиќ – Крле (Генерација 5).

This image has an empty alt attribute; its file name is tamara-todevska.jpg
Со инструменталната „Ти благодарам“, Зоран Коневиќ, авторот на музиката на сите песни и аранжерот Воислав Аралица му оддадоа почит на еден од најголемите светски рок музичари Дејвид Гилмур.
Тамара Тодевска уште еднаш ги покажа своите вокални способности со оваа песна, која сигурно ќе биде хит, и уште еднаш го сврте вниманието и покажа дека е меѓу најдобрите пејачки во регионот.
Во продолжение проследете како звучи и изгледа „Савршен крој“ на Тамара:


Фото: Принтскрин/planb

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …