(ВИДЕО) СЦЕНА КАКО ОД ХОРОР ФИЛМ – На социјалните мрежи се шири видео од моментот кога огромна ајкула се приближува кон брод…

Видеото е објавено на Твитер профилот на The Daily Jaws и покажува како ајкулата опасно се приближува.
Видеото од моментот кога огромна ајкула се приближува кон брод стана вирална на Твитер.
Сцената која наликува на хорор филм не е за оние со слабо срце, покажувајќи бранувања на водата во V-линија, што може да значи само едно – огромна ајкула тргнува директно кон чамецот.
Видеото е објавено на Твитер-профилот на The Daily Jaws и покажува како ајкулата опасно се приближува, а потоа се спушта до работ на чамецот додека полека минува.


Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на „Книга за Петре (Сите лица на расказот)“ во МАНУ

Во чест на 90 години од раѓањето на Петре М. Андреевски, денес, во 12 часот, …