(ВИДЕО) СЕКУНДИ ГО ДЕЛЕЛЕ ОД СМРТ: Човек ја минувал пругата кога кон него доаѓал воз – а потоа бил спасен од полицаец!

Полицискиот службеник Анил Кумар (55) спасил патник кој на колосекот тргнал прекуп железничка пруга на која во тој момент се движел воз пренесува Miror.

Се чинело дека патникот не внимавал на своејот пат. ТСо лесен чекор одел по шините, не забележувајќи го возот што се движел директно кон него.
Храбриот полицаец скокнал на пругата и го турнал патникот кон патеката и му помогна да се искачи на неа. Спасувајќи го патникот, полицаецот едвај успеа да избега пред возот, кој набргу минал по пругата.


Целиот настан го следеа другите патници на станицата.
Откако видеото беше објавено на Твитер, многу корисници ја коментирааленесреќата. Некои веруваат дека полицијата во Индија треба да го обвини патникот и да му изрече казна за да не се случат повторно вакви работи.
Министерот за индиски железници, Пиус Гојл, исто така, ги коментираше пофалбите за овој храбар полицаец, кој спасил патник од надоаѓачкиот воз во Мумбаи.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Отворање на изложба “Кобалт Синергија” во МКЦ

23 Фебруари (петок) 20:00 часот, Галерија МКЦ Во изложбениот простор Галерија МКЦ, на 23 Фебруари …