(ВИДЕО) ПРЕКРАСЕН ТРИК: Еве како да исечкате кромид без солзи!

Феноменален трик
Сечкањето кромид е една од работите што секоја жена би сакала да ја избегнува во кујната. За многумина, сецкањето е проблем, затоа што често плачеме над него.
Една од триковите што ќе ви помогне да не плачете додека сечкате кромид е овој. Потребно е прво да се исчисти кромидот, да го извадите „срцето“ и потоа да се пресече на половина и почнете да сечкате.  Оваа техника ќе ви помогне да не плачете за време на неговото сечкање.


Друг начин кој го советуваат е прво да се исчисти кромидот, да се пресече на половина и да се стави во сад со вода, така што ќе биде целосно потопен, оставете го најмалку десет минути. Потоа сечкајте на стандарден начин.

Фото: Принтскрин/Youtube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПОВЕЌЕ ОД 2.600 ИСПИТАНИЦИ – Истражувањето открило психолошка особина кај луѓето која е поврзана со неверство

Неверството е една од главните причини зошто луѓето ги прекинуваат врските. Но, она што е …