(ВИДЕО) Наоми Кембел како од шега крева тегови од 50. килограми!

Само да ве потсетиме дека манекенката има 49. години!
Манекенката Наоми Кембел владеела со модната сцена со децении, а сега на својот Инстаграм профил споделила ново видео од теретана каде можеме да ја видиме како прави „deadlift“ вежба со тегови кои тежат дури 47. килограми!
Хеланке и топот се главен дел од нејзината спортска опрема, а таа ги крева теговите како од шега. Таа, исто така, се чинело дека не верувала дека ќе го стори тоа, и во позадината можеме да го чуеме нејзината тренер да не биде изненадена од нејзината сила.
Фановите ја почестија со коментарите со што и се восхитуваат и и се заблагодаруваат за мотивацијата што им ја дава, пишува Womenshealthmag. Нејзиниот тренер Бен Бруно исто така споделил снимка на својот профил за да изрази восхит и пофалби за неговата клиентка.


View this post on Instagram

Weekend in #mycalvins 🖤 @calvinklein


A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on


“Ова е одлично. Наоми Кембел крева тегови како бос. Многу. Ми се допаѓа”, напишал тој во видеото.
Иако Наоми изгледа „злобно“ во ова видео, не е првпат таа да ги изненади фановите со објава како оваа. Честопати фановите добиваат можност да ја видат во акција во салата каде што тренира подобро и посилно од некои од мажите што ги познаваме. Браво, Наоми и благодарам за инспирацијата.

View this post on Instagram

Lifting 105lbs 💪🏾 @benbrunotraining

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СРАМОТА! Вечер на раскажување квир приказни

Вечерва, со почеток во 20:00 часот во Театар Комедија, ќе се одржи настанот СРАМОТА! Вечер …