(ВИДЕО) Најневеројатен грабеж: Седнал покрај слот апарат и после неколку минути излегол со 8.000 долари а воопшто не играл!

Полицијата во Атланта е во потрага по двајца мажи кои на несекојдневен начин украле 7.900 долари, од слот апарати на една бензинска пумпа.
Имено, камерата снимила двајца крадци кои седеле покрај апаратите. Додека едниот седел мирно и играл, другиот нешто „чепкал“. Некако успеал да го отвори апаратот и да ги извлече парите низ отворот, скоро 8.000 долари.
После тоа заминале во непознат правец а работник на пумпата случајот го пријавил во полиција.
Полицајците ја објавиле снимката со надеж дека граѓаните ќе ги препознаат крадците и ќе им помогнат да ги уапсат овие разбојници.


2111 Campbellton Rd Larceny

(Atlanta, GA) The Atlanta Police Department needs your help. On April 6th, 2019 I Officers responded to a larceny call at 2111 Campbellton Rd Sw (Shell Gas Station). Upon my arrival APD spoke to the store clerk who advised a black male took $7,900.00 Dollars cash from one of the gambling machines at 2:00am that morning. Video footage shows the male break into the machine, he was then able to retrieve the money from the dispense system totaling $7,900.00. The male and a second male then leave the location.Suspect: Black Male, Skinny build, Grey dress shirt, Grey Pants, Low haircut.At this time, we are asking anyone who may recognize the suspect or who has any information on this incident to contact Crime Stoppers. Information on this case or this suspect can be submitted anonymously to the Crime Stoppers Atlanta tip line at 404-577-TIPS (8477) or online at www.StopCrimeATL.com. Persons do not have to give their name or any identifying information to be eligible for a CASH reward for the arrest and indictment of the suspect


Gepostet von Crime Stoppers Greater Atlanta am Montag, 15. April 2019

Екран.мк
Фото: Facebook/Printscreen


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …