(ВИДЕО) Лозано: Нашиот најпопуларен пејач открива дека сеуште верува во…

Скромното момче од Кичево кое пред повеќе од 10 години ја почна својата музичка кариера јако гази напред, но апсолутно ништо не е променето во однос на неговото однесување, тој и понатаму е истиот – ненаметлив, коректен и исклучително културен. Влатко Лозаноски со прекар Лозано е несомнено нашиот најпопуларен пејач.


Во ексклузивно интервју за единствениот естраден магазин кај нас „Бекстејџ” ги откри своите новогодишни желби, направи ретроспектива на годината која е веќе зад нас, но и за желбите.
Ексклузивното новогодишно интервју на Лозано


Фото: Принтскрин/YouTube/Backstage Media

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

“Џез лектира” на Националниот џез оркестар гостува во Велес

По концертот во Скопје, Националниот џез оркестар со програмата под наслов “Џез лектира” гостува во …