Tag Archives: интервју

РОБЕРТ ДЕ НИРО ДОБИЛ СЕДМО ДЕТЕ: Актерот на прагот на 9. ДЕЦЕНИЈА повторно станал татко, а еве како ја објавил ДОБРАТА ВЕСТ

Холивудската легенда, повеќекратно наградуваниот актер Роберт де Ниро на прагот на деветтата деценија го доби своето седмо дете, а мајката се уште не е позната. Холивудскиот актер Роберт де Ниро на 79-годишна возраст стана татко на своето седмо дете, пренесува „Page Six“. Портпаролот на познатиот холивудски актер не го открил …

Повеќе »

Семејството на Шумахер бесно поради лажното интервју со Михаел. Ќе одат на суд

ГЕРМАНСКИОТ таблоид Die Aktuelle ја згрози јавноста со лажното интервју со Михаел Шумахер. Да потсетиме, на нивната насловна страница го објавија измисленото „прво интервју со Михаел Шумахер“. Насловната страница навистина изгледа како Шумахер да дал интервју, а на дното има забелешка дека станува збор за разговор со вештачка интелигенција, која …

Повеќе »

(ФОТО) НА ШТО СЕ СЕТИЛЕ – Светски скандал: Објавено интервју со Михаел Шумахер

Пред неколку недели се разговараше за потезите на неговата сопруга Корина која крие се што е поврзано со состојбата на големиот возач на Формула 1. Германскиот весник „Die Aktuelle“ направил голем скандал. Овој весник објавил наводно интервју со легендарниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер! Поминаа речиси 10 години откако …

Повеќе »

(ФОТО) Распродадено изданието на Playboy со француската министерка на насловна

СИТЕ 100.000 примероци од новиот број на францускиот магазин Playboy со министерката Марлен Скиапа на насловната беа продадени за три часа, изјави вчера директорот Кристоф Флорентин. Тој додаде дека се испечатени дополнителни 60.000 примероци. Вообичаено, во Франција се продаваат околу 30.000 примероци од секое издание на Playboy. Политичарката позираше во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Актерот за тешката несреќа: „За малку ќе ми испаднеше окото. Можев да го видам со другото око!“

АКТЕРОТ Џереми Ренер даде нови детали за тешката несреќа во која се здоби со тешки и опасни по живот повреди. Имено, на почетокот на јануари Ренер бил прегазен од машина за расчистување на снег и за малку ќе го убиела при што скршил повеќе од 30 коски. Во ексклузивното интервју …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Прво телевизиско интервју по најголемата животна победа на Лила Филиповска

Лила Филиповска неодамна откри дека се борела со рак на дојка, но сите детали на таа борба и победа ќе ги обелодени во емисијата „Ексклузив“ на JingleTV… Оваа недела (2. април) во 18:15 часот, единствено во #Exclusive! „Секоја жена ако нема друг херој, себеси треба да се направи херој. Битно е …

Повеќе »

(ФОТО) „Простување на Надал со тенисот? Мадрид или Ролан Гарос“

Тони Надал, вујкото на Рафаел Надал изјавил дека повеќе не се осмелува да го советува својот поранешен ученик. Двајцата поминаа повеќе од две и пол децении заедно, но од 2017 година Тони нема никакво влијание врз тимските одлуки на поранешниот број еден. Тони Надал во интервју за „Марка“ изјавил дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Интервју – Тања Бошковиќ: „Пријателства, имам 70 години, 50 години се занимавам со глума, пријателствата се единственото нешто што останаа“

Важеше за најубава актерка во Југославија, а убавината ја задржа и во седмата деценија. Кога Тања Бошковиќ на почетокот од својата кариера во средината на седумдесетите, се качувала по скалите на дубровничкиот Страдун, глумејќи ја Пина во филмот„Окупација во 26 слики”, нејзините колеги Франо Ласиќ и Милан Штрљиќ го губеле …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју -Dobrila & Dorian Duo 2: „Воодушевувањето од македонскиот фолклор не стивнува, туку постојано инспирира и предизвикува на нов влог, во пронаоѓање нови димензии…“

Ги знаеме со години, и ги слушаме и им се воодушевуваме на се создадено, но се чини дека Dobrila & Dorian Duo со новиот албум „Пиле шарено“ како да отидоа чекор понапред и ни дадоа ново автентично истражување на македонското музичко наследство, на нивен чудесен, начин поинакво од првенецот „Апокриф“, …

Повеќе »