Tag Archives: лозано

Лозано и бендот со двочасовен концерт во Маврово на 2-ри август!

Миленикот на публиката, еден од нашите најпопуларни пејачи, Влатко Лозаноски – Лозано за празникот „2-ри Илинден“ ќе настапи во Маврово. Поточно, Лозано заедно со својот бенд ќе одржат двочасовен концерт во ексклузивниот ресорт „Радика“, а гости се очекуваат од повеќе градови на нашата земја, со оглед на тоа дека овој …

Повеќе »

Лозано и „Некст Тајм“ имаат најпродаван концерт ова лето во Охрид!

На 30-ти јули во „Антички театар“ во Охрид, спектакуларен концерт ќе одржат моментално најголемите музички имиња од нашата земја, милениците на публиката – Лозано и „Некст Тајм“. Лозано и „Некст Тајм“ ќе одржат тричасовен концерт на кој ќе ги пеат своите најголеми хитови, а исто така се планира и изненадување …

Повеќе »

Концерт на годината – Некст Тајм и Лозано во Антички!

Со огромно задоволство сакаме да Ве информираме дека за прв пат во Македонија на 30ти јули во Античкиот театар во Охрид заеднички концерт ќе оддржат моментално најактуелните македонски звезди, групата Некст Тајм и Лозано. Влезниците за овој спектакл веќе се во продажба преку продажната мрежа на Купикартизасе како и онлајн …

Повеќе »

(ВИДЕО) Наместо со торта, Лозано публиката, за својот роденден, ја чести со нова песна: Слушнете го новиот летен хит „Ме нервираш“

Денеска е роденден на нашиот најпопуларен пејач Влатко Лозаноски – Лозано, а по тој повод наместо роденедско парче торта, Влатко публиката ја чести со нова песна.Станува збор за летна песна со „заразен“ текст и мелодија, a нејзиниот наслов е краток и јасен: „Ме нервираш“.Aвтори на истата се Лазар Цветкоски, односно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нова песна, нов звук: Лозано пријатно ќе ве изненади со неговата – „После полноќ“

Конечно, по подолго време една од нашите најголеми музички ѕвезди – Влатко Лозаноски – Лозано ја објави својата најнова песна.„После полноќ“ е името на новата нумера и дефинитивно таа ќе биде пријатно изненадување за публиката.Иако можеби повеќето очекуваа дека Лозано повторно ќе објави песна слична на претходната, тој и неговиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЗАПМ И’ ОФИЦИЈАЛНО: Лозано е изведувач на 5. од 10. најслушани песни во 2020. година

Од вкупно 10 песни, дури половината, односно пет најслушани песни се на Лозано. Покрај „Ова лето ќе се памти“ тука се и „Мандарина“, „Бонбона“, „Километри“ и „Јако, јако“… ЗАМП ги објави десетте најслушани домашни песни за 2020-та година, а со резултатите веројатно многумина ќе се согласат. Прв на листата е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тимот ЛОЗАНО – ЦВЕТКОВСКИ со уште едно ремек дело:„ВАРДАРЕ“ со многу топлина и ЕМОЦИИ!

Лозано и тимот Цветковски вчера го промовираа новиот проект „Вардаре“ и повторно ПОГОДИЈА!… Повторно ни донесоа една квалитетна и длабока тема која во себе крие мноху топлина и емоции… Извонредниот текст (Магдалена Цветковска), проследен со одличната музика (Лазар Цветковски) и на крај заокружен со перфектната интерперација на Лозано ни носат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Уште еден голем хит на Лозано, овојпат во соработка со другарите од „Дајте музика“ – донесува нешто што НА СИТЕ НИ ТРЕБА!

Ако на нашите радио станици го слушнавте последниот хит на Влатко Лозаноски – Лозано, тогаш сигурно знаете за неговата соработка со детскиот серијал „Дајте музика“. Песната „Другар“ е веќе хит на радио станиците и на каналот Јутуб. Весела разиграна и забавна, песната „Другар“ највеќе од се‘ допре до децата. Во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДО КОГА КОЈ САКА ЌЕ КРАДЕ МАКЕДОНСКА МУЗИКА: „Километри“ на Лозано ја присвоил албански изведувач – што треба да се направи за да сето ова престане?

Со македонска песна на албански фестивал – и никому ништо… Во македонските медиуми се појави веста дека косовскиот пејач Кораб Шаќири ја присвоил музиката од песната „Километри“, еден од најголемите хитови на популарниот пејач Влатко Лозаноски – Лозано, инаку авторско дело на Лазар и Магдалена Цветкоски. Шаќири со песната на …

Повеќе »