(ВИДЕО+ФОТО) Двајца кандидати ќе продолжат, двајца ќе си одат дома: Роберт, Стојне и Ален имаат тешка задача во „Пат до Ѕвездите“! 

Вечерва на програмата на Тв „Алфа’ и „Балкан Мјузик“ со почеток во 20:30 часот ќе се емитува најновото издание на музичкото талент-шоу „Пат до Ѕвездите“.
Поточно станува збор за уште една бараж-емисија во која последна шанса ќе добијат четворица кандидати, меѓутоа само двајца од нив ќе продолжат понатаму, а пак двајца ќе мора да го напуштат шоуто…

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Пат до ѕвездите (@patdozvezditeshow)


Овојпат друштво на постојната жири-комисија составена од Роберт Саздов и Стојне Николова им прави познатиот пејач Ален Хасановиќ, кој со своето искуство во вакви талент-шоуа и тоа како беше од помош да се изберат подобрите…Стручното жири навистина немаше лесна задача, напротив нијанси одлучуваат кој од кандидатите ќе обезбеди „карта“ за понатаму…
За тоа, не пропуштајте, вечерва во 20:30 часот на Тв „Алфа“ и „Балкан Мјузик“ – „Пат до Ѕвездите“

Текст и фото: Васко Спасоски

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: На денешен ден во 2010 година почина истакнатиот македонски карикатурист Делчо Михајлов

Делчо Михајлов е роден на 27 ноември 1947 година во Скопје. Тој беше македонски карикатурист, …