(ВИДЕО) Бодибилдер го испробал бруталниот тренинг на кој Кристијано Роналдо може да заблагодари на мускулите

БОДИБИЛЕРОТ и фитнес-јутубер Асел Соуеид редовно експериментира со различни диети и физички исцрпувачки режими за фитнес на некои од најспособните спортисти во светот.

Досега ги испроба фитнес рутините на легендата на НБА, Леброн Џејмс и фудбалерот Лионел Меси. Во своето последно видео, Соуеид го ​​испробува „работохоличарскиот“ распоред на тренинзи што го практикува португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо за да ги има познатите мускули, меѓу другото, по кои е познат.
Неговиот тренинг е комбинација на вежби за сила (вкупно 10 различни вежби) со ХИИТ сесии, пишува Men’s Health. Задникот, нозете и стомакот се само некои делови од телото кои се опфатени со овој предизвикувачки тренинг, а на видеото можете да проверите дали овој јутубер успеал да го одработи до крај.


Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ништо подобро од домашни фурнарини (Рецепт како да ги направите)

Направивте одлично мезе или вкусен прелив и сега само ви фали нешто за грицкање. Ништо …