Tag Archives: кристијано роналдо

(ВИДЕО) КАМЕРИТЕ СНИМАЛЕ СЕ – Роналдо потполно ја засенил Георгина за нејзиниот роденден, славеничката не можела да го сокрие разочарувањето

Вереницата на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез го прославила својот 29-ти роденден, но изгледа забавата не испаднала како што таа замислила. Имено, Георгина и Роналдо не влегле заедно во луксузниот ресторан каде што била организирана прославата. Прво со децата влегла Георгина со сериозен израз на лицето, а Португалецот со пријателите. Georgina …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОМЧЕТО ГЛЕДАЛО ВО РОНАЛДО, НЕ САКАЛ ДА ГО ТРГНЕ ПОГЛЕДОТ: А потоа Португалецот направил еден потег и покажал каков човек е

Кристијано Роналдо во неделата дебитираше за Ал Насер во фудбалскиот шампионат на Саудиска Арабија против екипата на Ал Итифак (1:0). Португалецот не бил на нивото што се очекувало од него, иако одиграл цели 90 минути, но самото негово појавување на теренот го привлекло вниманието на јавноста и медиумите. Јасно е …

Повеќе »

(ФОТО) Шест правила на кои мора да се придржуваат децата на Роналдо, третото ќе ве шокира

СЕКОЈ родител го сака најдоброто за своето дете, а исклучок не е ниту славниот фудбалер Кристијано Роналдо. Славниот напаѓач има високи стандарди кога станува збор за воспитувањето, а акцентот е ставен на здравиот начин на живот и строго испланираната исхрана. Во 2010 година Роналдо го доби синот Кристијано Роналдо Јуниор, …

Повеќе »

(ФОТО) ЈАСНО КАЖАЛ ШТО МИСЛИ – Георгина објавила провокативни фотографии, коментарот на Роналдо добил повеќе од 10.000 лајкови

Вереницата на Кристијано Роналдо, Георгина, на својот Инстаграм профил објави серија фотографии на кои позира со беспрекорна шминка во спортски топ кој го истакна нејзиното деколте. Нејзината објава за само 24 часа собрала над три милиони лајкови, а особено се истакнал коментарот на Роналдо под фотографиите. View this post on …

Повеќе »

(ФОТО) Кои се близнаците кои му го чуваат грбот на Роналдо за 800 илјади евра месечно

Откако Кристијано Роналдо се пресели во Ал Наср, светската јавност не престанува да зборува за овој трансфер. Славниот Португалец неодамна беше претставен како ново засилување, а на церемонијата на стадионот присуствуваа голем број навивачи. Тоа беше голем ден за фудбалот во Саудиска Арабија и веројатно ќе остане запаметен како пресвртница …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОЧЕК ВО АРАБИЈА – Георгина Родригез облекла специјално парче облека во Ријад: Знак на почит кон домаќините

Георгина Родригез, свршеницата на Кристијано Роналдо присуствуваше на неговото претставување во новиот клуб во Саудиска Арабија, а за таа прилика реши да ги испочитува домаќините со својата облека. Георгина во Ријад пристигна во придружба на нејзините и децата на Кристијано, а за својот изглед на долгоочекуваниот настан избра посебно парче …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ’ Е ПОДГОТВЕНО ЗА ПОТПИС – Роналдо конечно насмеан и среќен: Пристигна во новата земја, градот во потполна еуфорија

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо со насмеано лице пристигна во Саудиска Арабија каде денеска ќе биде претставен како нов фудбалер на Ал-Наср. Роналдо со овој клуб потпиша договор до летото 2025 година, а се очекува во тој период да заработи близу 500 милиони евра, а тамошните медиуми пишуваат дека на стадионот …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо е новиот играч на Ал Наср. Тој го потпиша најголемиот договор во историјата на фудбалот

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО (37) е нов играч на Ал Наср, прволигашот од Саудиска Арабија. Тој потпиша договор на две и пол години, а неговата годишна плата ќе биде околу 200 милиони евра, но во таа сума е вклучен и комерцијалниот дел од договорот, пренесува Фабрицио Романо. Ова е највисоката плата во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Роналдо фатен на излегување во Мадрид. Видеото ги опустоши социјалните мрежи

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО предизвика бурни реакции во мадридската „Ла Кастелана“. Ноќта на празникот таму се појавил со пријателите и неговата сопруга Георгина Родригез и нејзиниот божиќен подарок, Ролс Ројс вреден околу 300 илјади евра. Откако доби отказ од Манчестер Јунајтед, Роналдо чека нова работа еден месец пред неговиот 38. роденден во …

Повеќе »