Tag Archives: животни приказни

Од понеделник на Сител стартува „Магазин“

ТВ Сител во вистински момент го покренува дневната емисија „Магазин“ која би требало да ни ги оттргне мислите од тмурното секојдневие исполнето со грижи, нервози, пандемија… „Магазин“ со познатите Тв лице, Јана Серафимова и Јелена Богојевиќ, ќе се потруди да го задржи вниманието на гледачите скоро цел час нудејќи содржини …

Повеќе »

(ФОТО) Ги зближија семејните трагедии: Принцот Хари и глумицата Меган Маркле во минатото доживеале сешто!

До кралската венчавка останаа уште само неколку часови, а очите на светот се вперени во принцот Хари и неговата свршеничка Меган Маркле. Се следеше секој нивен чекор, како и на нивните семејства,а се’ не можело да мине без скандали во кои е вклучено семејството на Меган, поточно нејзиниот брат и …

Повеќе »