Tag Archives: вардар

(ФОТО) Ракометарите на „Вардар“ со подршка за фудбалерите!

Ракометарите на двократниот европски шампион Вардар @rkvardar1961 испраќаат силна поддршка до нивните спортски колеги од фудбалската репрезентација. Европското чудо кое тие го направија е мотив плус за нашите фудбалери. Храбро до последен атом! Фото: Принтскрин/Instagram

Повеќе »

Тимска игра за спас на Вардар – MOZZART донираше милион денари после бројните типувања на натпреварите на црвено-црните!

Компанијата Mozzart пред неполн месец се придружи на навивачката група Комити во акцијата за спас на Вардар, каде со секој уплатен тикет на кој се наоѓа натпреварот на славниот скопски клуб, компанија Mozzart го зголемува фондот за донација на „црвено – црните“, кои се борат со тешка финансиска ситуација! Сите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Чупиќ го напушта Вардар: Погледнете како навивачите ја испратија легендата!

Иван Чупиќ не е само легенда на хрватскиот, туку и македонскиот ракомет и воопшто спортот во нашата земја. Ракометниот клуб Вардар е најуспешниот македонски клуб на меѓународната арена, а Чупиќ е еден од неговите клучни играчи во последните пет години. За тоа време, Вардар освои три шампионски титули во Македонија …

Повеќе »

Александар Цветковски, лице со посебни потреби, нашол начин да му помогне на омилениот клуб:„ВО СРЦЕ ТЕ НОСАМ МОЈ ВАРДАРЕ”

Кога срцето ви припаѓа на „Вардар“ ниту една жртва не е голема. Пример за тоа е Александар Цветковски кој нашол начин да му посака на својот сакан клуб… Комити му посветија прекрасна објава: „Ќе ви раскажеме едно сведоштво од секојдневието на еден од најверните фанови на Вардар, човек со големо …

Повеќе »

(ФОТО) Тимур Дибиров со порака до фановите: „Сега е момент за сите нас да се обединиме и да покажеме дека Вардар бил и ќе биде!“

Осипувањето на шампионскиот тим на „Вардар“ продолжува, но „староседелецот“ во тимот се обрати до навивачите… Тимур Дибиров на својот Инстаграм профил сподели фотографија од „Вардар“ во шампионскиот состав покрај која напиша: „Драги фанови, знам дека сега ние сме во тешка ситуација и сите вие сте многу разочарани, но сега е …

Повеќе »

Иконата на Вардар и македонската репрезентација ќе стане татко!

Еден од нашите најдобри ракометари – Столе Стоилов, наскоро ќе игра на уште една многу важна позиција во својот живот, за која воопшто не се сомневаме дека ќе биде одличен. Столе Стоилов наскоро ќе стане татко, пишува Еспресо.мк Да, добро читате. Нашиот најдобар пикер за многу скоро ќе се оствари …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јунакот на Хрватска и Вардар една година е во врска со преубава Македонка!

ХРВАТСКИОТ ракометар Игор Карачиќ стана херој на натпреварот против Германија. Благодарение на неговите седум гола, Хрватска оди во полуфиналето, а Мостарецот веќе една година во кариерата го бодри убавата македонска манекенка Душица Андоновска. Двојката се запознала додека Карачиќ ги бранеше боите на Вардар. Пред неколку месеци, македонските новинари ја објавија …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Победува со Хрватска а мисли на Вардар: Карачиќ по херојскиот пресврт против Германија се потсетил на Вардар!

Вистинска сила и радост во мечот помеѓу Хрватска и Германија беа гооловите на Карачиќ… Со триумфот од 25:24, Хрватите си обезбедија нова завршница на еден голем турнир, а херој број еден беше Игор Карачиќ кој даде и интересна изјава по крајот на натпреварот. „Премногу сум горд на своите соиграчи. Ова …

Повеќе »

(ФОТО) Гол-шоу на Дибиров за 133. СЕХА победа на Вардар

Крилниот играч на Вардар постигна 11 голови од 14 обиди, а заедно со Иван Чупиќ и Даниил Шишкарев заедно постигнаа 27 гола од вкупно 44 на тимот. Петкратниот СЕХА шампион Вардар уште еднаш покажа знаење, трпеливост и конзистентност во играта и ги освои трите бода на дерби натпреварот од А …

Повеќе »