Tag Archives: срамно

(ВИДЕО) СРАМЕН ЧИН – Судијата од Халанд барал автограм! Коментаторите: „Тоа не се прави!“

МАНЧЕСТЕР СИТИ синоќа ја победи Борусија со 2:1 во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите. Домаќините поведоа во 19-та минута со голот на Кевин Де Брујн, а Борусија израмни преку Реус на шест минути пред крајот. Но, гостите не издржаа и Фил Фоден му донесе победа на Сити …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАРАЊЕ ОДГОВОРНОСТ: Осквернавени гробиштата на скопски Камник!

Жално и мачно е да се гледаат гробиштата на скопски Камник… Ниту еден гроб не е поштеден од оштетување…. Во пресрет на најголемиот христијански празник, Великден, кога се слави воскреснувањето на нашиот господ Исус Христ обичај е домашните да го посетуваат вечните живеалишта на своите најблиски… Еден од нив деновиве …

Повеќе »

(ФОТО) Најтажна слика што ќе ја видите денес: Телефонот поинтересен од роденото дете!

Фотографијата на млада мајка која е повеќе заинтересирана за мобилниот отколку за своето бебе ги обиколува социјалните мрежи и наидува на осуда. Не е познато каде е снимена фотката но се чини дека е на некој аеродром. Но, она што е трагично е дека младата мајка е повеќе заинтересирана за …

Повеќе »

(ФОТО) СРАМНО И ДЕГУТАНТНО: Кујната на „МАКФЕСТ“ најдобра во Штип – имаат ли барем малку ОБРАЗ И СРАМ!

Не, не ни се веруваше кога ги видовме резултатите по гласањето на публиката во салата и жирито (патем ги сфати ли некој правилата за добивање на оние фамозни бројки зад секој изведувач…) кои потоа носат во финалето или дома… Кога некои луѓе ќе сфатат дека со сила не бива убавина? …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Надвор бил „тип топ“ а внатре…Дејвид Бекам се посрамотил за време на венчавката!

Една од познатите фаци на кралската венчавка бил и Дејвид Бекам, кој на патот до црквата бил меѓу најелегантните званици. Неговата сопруга, Викторија, со своето издание не предизвикала толку воодушевување. Тој носел сив костум со елек, додека изданието на неговата сопруга многумина потсетило на фустанот кој го носела на свадбата …

Повеќе »

(ФОТО) Срамна честитка од Кристиано Роналдо за голот на Марсело!

Фудбалерите на Реал вчера играле во гости против Валенсија, а еден детал во режија на Кристиано Роналдо привлекол повеќе внимание отколку победата на „кралскиот клуб“ во гости… После поразот од Леганес и испаѓањето од Купот на Шпанија, фудбалерите на Реал имале огромен притисок и императив од победа на Местаља. Од …

Повеќе »

(ФОТО) H&M ја збеснал јавноста поради маичка со навредлив натпис: Соработка им откажале многу познати личности

Шведскиот H&M успеал да ја збесне јавноста на социјалните мрежи поради маичка наменета на момчињата која одлулиле да ја повлечат од продажба со огромно јавно извинување. Популарниот р&б пејач The Weeknd, на својот профил на Твитер се огласил по повод расно навредливите фотографии со маички наменети на децата кои осимнале …

Повеќе »