Tag Archives: слобода

(ФОТО) Кејт Мидлтон денеска го слави 41-виот роденден: Седум работи кои не ги знаевме за идната кралица

Кејт Мидлтон е родена како Кетрин Елизабет Мидлтон во Рединг и пораснала во Беркшир Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон денеска го слави својот 41 роденден. View this post on Instagram A post shared by Guacamouly 🥑 (@guacamouly) Кејт не била „со сина крв“, па веројатно не ни сонувала дека еден …

Повеќе »

(ФОТО) Горан Бреговиќ за вероисповедта на ќерките: „Веќе не знам што слават!“

МУЗИЧАРОТ Горан Бреговиќ неодамна во едно интервју, меѓу другото, зборуваше и за религијата на неговите ќерки Ема, Уна и Лула. Бреговиќ изјавил дека татко му е Хрват, мајка му Србинка, а сопругата Џенана е муслиманка. На своите ќерки им дозволиле целосна слобода на избор и не сакаат да ги ограничуваат …

Повеќе »

(ФОТО) Да останеше на дворот, Меган никогаш не би можела да го направи или да го облече ова: Актерката гласала во наједноставна есенска облека и ужива во СЛОБОДАТА што  за Кејт е ПУСТ СОН!

Меган Маркл ги поддржала изборите за американскиот Конгрес, а таа отишла да гласа во наједноставна облека. На веб-страницата на фондацијата Archewell беше објавено видео на кое таа го поддржува гласањето, со хаштаг „гласајте“. „ABC News“ пишува дека Меган Маркл со тоа го прекршила протоколот на британското кралско семејство за неизразување …

Повеќе »

Јунајтед признава дека згрешил, веќе во јануари го пушти Роналдо да си оди!

По мачните летни месеци во кои отсуствуваше од тимскиот собир и дел од подготовките, оправдувајќи го непристигнувањето во Манчестер Јунајтед со лични причини, а во исто време медиумите пишуваа за неговата желба да го напушти клубот, Кристијано Роналдо би можел да го постигне она на што се надеваше во јануари …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ДОЗНАЛА СТРОГО ЧУВАНАТА ТАЈНА ЗА ПРИНЕЗАТА ДИЈАНА: Поранешниот телохранител открил дека неколку недели пред смртта се подготвувала да избега!

Принцезата Дијана планирала да се пресели во САД без синовите само неколку недели пред нејзината смрт, според еден од нејзините поранешни телохранители. Во своите мемоари, „Штитејќи ја Дијана: Приказната за нејзините телохранители“, Ли Сансум раскажува дека принцезата сакала да им каже на папараците за нејзините планови да се пресели во …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ ТЕПАА ДО КРВ: Јадевме ЕДНАШ ДНЕВНО и се капевме ЕДНАШ ГОДИШНО: Родителите ги малтретирале децата додека една ќерка не побегнала

Џордан Турпин е една од тринаесетте браќа и сестри кои побегнале од куќата на ужасите каде нивните родители Дејвид и Луиз Турпин ги држеле затворени во нехумани услови. Од неухрането девојче кое едвај можело да состави реченица поради недостиг на образование, таа со својата храброст стана инспирација и ѕвезда на …

Повеќе »

(ФОТО) Лето и слобода: Ќерката на Алек Болдвин и Ким Бесинџер потполно гола

Ајрланд Болдвин (26) позирала потполно гола на фотографијата која неодамна ја објави на Инстаграм. Ќерката на Алек Болдвин и Ким Бесинџер соблече се, па му позирала на своето момче, португалскиот музичар РАЦ (37): „Само ќе останам овде“, напишала таа во описот на фотографијата. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

УЖАСНО – ЈА БОДЕВ ПОВТОРНО И ПОВТОРНО! Учествувала во ГНАСНИОТ злостор кога заклале трудна актерка, а сега ја пуштаат од ЗАТВОР?!

Патриша Кранвинкел, жената која најдолго во историјата е во затвор во Калифорнија, наскоро би можела да биде ослободена. Патриша била дел од „Семејството“, култ предводен од масовниот убиец Чарлс Менсон и учествувала во едно од најужасните убиства што ги извршила групата. Патриша денес има 74. години, а кога го запознала …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Манекенка од Украина сама протестирала на плоштадот во Милано: „Ова е нашата независност, наше право, наш идентитет, наша земја, тоа е нашата слобода“

Украинската манекенка и активистка, 23-годишната Настја Абрамова била на модната недела во Милано кога Русија ја нападна Украина. Таа за италијанските медиуми изјавила дека и самата ќе биде подготвена да ја брани својата земја, но дека во моментов тоа е невозможно бидејќи не може да се врати. „Татко ми се …

Повеќе »