Tag Archives: салах

(ВИДЕО) Сакале да го линчуваат Салах: Го бркале, гаѓале, реагирале телохранителите

Комплетна реприза на Африканскиот куп на нации. Египет нема да игра на Мундијалот во Катар бидејќи Сенегал славеше по подоброто изведување пенали, исто како два месеци претходно во финалето на континенталниот шампионат. Трагичар на натпреварот уште еднаш беше Мохамед Салах кој промаши пенал. Меѓутоа, во тој момент кон него биле …

Повеќе »

ПРИОРИТЕТ ЗА КАТАЛОНЦИТЕ – Салах е ново име на листата на посакувани засилувања за Барселона

Sвездата на Ливерпул, Египќанецот Мохамед Салах, е ново име на списокот засилувања што тренерот на Барселона, Роналд Куман, сака да го донесе. Ливерпул би можел да се бори да го задржи Салах на „Енфилд“, откако според британските и холандските медиуми, Египќанецот стана првиот избор на Куман кога станува збор за …

Повеќе »

(ФОТО) Лига на шампионите: Реал или Ливерпул: Познати составите на екипите?

Реал Мадрид и Ливерпул, некои од најголемите имиња на фудбалот, ќе се сретнат вечерва на Олимпискиот стадион во Киев, во финалето на Лигата на шампионите. Мадрид го лови 13. европски трофеј, а Ливерпул се вратил после 11. години и митскиот натпревар против Милан во Ливерпул. Четврти пат во историјата еден …

Повеќе »