Tag Archives: руски претседател

СО КОГО ЌЕ ПРОСЛАВУВА? Путин го слави својот 70-ти роденден, московскиот патријарх ги замолил сите да се молат за неговото здравје

Претседателот на Русија Владимир Путин денеска ќе го прослави својот 70-ти роденден. За разлика од претходните години кога роденденот го прославуваше ширум Русија, овојпат неговиот роденден ќе остане во сенка на руската инвазија на Украина. По повод роденденот на рускиот претседател говорел и московскиот патријарх Кирил кој ги повикал сите …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРЕДБА СО ГРАЃАНИ И БРАЧНА ПОНУДА; Јулија го запросила рускиот претседател и му дала број – одговорот на ПУТИН бил кус!

Рускиот претседател Владимир Путин ја искористил посетата на Иванов за да разговара со локалните жители, а во еден момент, од толпата се издвоила жена, која му изјавила љубов. „Земи ме за жена“, му рекла таа. Претседателот се насмевнал велејќи дека станува збор за „убав предлог“ и ја прашал за нејзиното …

Повеќе »

(ВИДО+ФОТО) БЕРЕЛЕ ПЕЧУРКИ И СИТНО ОВОШЈЕ: Зошто сибирскиот одмор на Путин во друштво на министерот за одбрана корисниците на социјалните мрежи ги потсетува на познатиот филм за геј каубојците?

Рускиот претседател Владимир Путин решил својот 67 роденден да го прослави во дивината, далеку од бурната цивилизација и државните обврски. Комбинирајќи пријатно со корисно, Путин својата роденденска прослава ја преселил во сибирската тајга, едно од најизолираните места во светот. Путин одморот го минува во прошетки и пешачење, а фотографиите покажуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Русија го откажала прикажувањето на американскиот филм „Hunter Killer“

Руското министерство за култура го откажало прикажувањето на холивудскиот филм „Hunter Killer“ во кој американски војници го спасуваат претседателот на Русија и спречуваат Трета светска војна. Министерство како причина за својата одлука наведува административна причина, бидејќи дистрибутерската компанија не испратила на време копија од филмот, и филмот не може да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Еве што се случува кога Путин ќе се налути и ќе збесне!

Обично е смирен, сталожен,насмеан, но и рускиот претседател има моменти кога реагира спротивно на сликата во јвноста… Владимир Путин важи за строг човек, а подолу имате прилика да го видите како изгледа во такво издание. Ќе погледнете видео во кое тој покажува дека знае да биде многу сериозен дури и …

Повеќе »