Tag Archives: молитви

(ФОТО) Шинејд О’Конор ги шокирала фановите со објавата за својот син:„Ужасен дел од пеколот!“

СЛАВНА Ирската пејачка Синеад О’Конор ги замоли обожавателите на Твитер да се молат за нејзиниот 16.-годишен син. “Страшен ден од пеколот”, напишала таа, додавајќи веднаш: “Ако имате вишок молитва, ве молам насочете една за мојот син Шејн. Светлината на мојот живот”. О’Конор, која исто така се нарекува Шухада Садакат по …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Чудесно опоравување – Умирал од тумор во мозокот: Секој ден одел на прошетка и правел нешто фантастично – после 3. години дознал дека оздравел!

Докторите на семејството на Грег Томас им рекле да се подготвуваат за негов погреб бидејќи туморот длабоко ги зафатил неговиот врат и мозокот. После тие вести Грег дал отказ и времето го минувал во прошетка со своето куче Макс. За време на една прошетка наишол на напуштена црква. Се наоѓала …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Мојата рака ги исклучува респираторите“: Потресна исповед на медицинска сестра која од апаратите за дишење морала да ја симне и нејзината колешка!

Хуанита Нитла (42) веќе 16 години работи како медицинска сестра во Интензивна нега во Кралската слободна болница во Лондон, каде ги исклучува пациентите од респиратори За тешко заболените со Ковид-19, респиратор може да значи спас, но понекогаш дури и апаратот за дишење не може да помогне. Хуанита Нитла (42) веќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДЕСНО ИЗЛЕКУВАЊЕ НА МАЛЕЧКИОТ ЛАЗАР ПОСЛЕ МОЛИТВА ВО МАНАСТИРОТ ТУМАНЕ: Како малигниот тумор се претворил во обична инфекција?

Момчето било бледо, не јадел, не можел да оди,во манастирот го однеле во инвалидска количка… На празникот Света Петка, 27. октомври, на Фејсбук страницата на Игуменот Димитри од манастирот во Тумане, било објавено видео од Зоран Филиповиќ од Владичин Хан, во кое сведочи за чудесното исцелување на неговиот син Лазар, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДО НА ПРИРОДАТА – Девојче родено со голема дамка на лицето оди на операција: И требаат нашите молитви!

Оваа дамка може да се развие во малигна болест која би го загрозила нејзиниот живот. Малечката Луна Фенер е бебе како и секое друго – таа си игра, се смее, плаче, спие … но таа е посебна по нешто. Родена е со промена на кожата на лицето што во нејзиниот …

Повеќе »

(ФОТО) Рак на грлото – Вал Килмер на црвениот тепих после борбата со тешката болест

Глумецот во почетокот го негирал ракот и се посветил на молитва, но подоцна сепак се соочил со се и се посветил на соодветен третман… После две години борба со свирепата болест и отсуство, глумецот Вал Килмер (59) се појавил на црвениот тепих во Сан Диего. Насмеан и добро расположен ги …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Чудесно опоравување – Умирал од тумор во мозокот: Секој ден одел на прошетка и правел нешто фантастично – после 3. години дознал дека оздравел!

Докторите на семејството на Грег Томас им рекле да се подготвуваат за негов погреб бидејќи туморот длабоко ги зафатил неговиот врат и мозокот. После тие вести Грег дал отказ и времето го минувал во прошетка со своето куче Макс. За време на една прошетка наишол на напуштена црква. Се наоѓала …

Повеќе »

(ФОТО) Европа е на колена – Отец Џејмс Манјакал:„Пристигнува Божјата казна, кој сега ќе го направи ова ќе биде спасен!“

Време е… Отец Џејмс Манјакал, светски познат каризматик во ова време им испратил писмо на европските народи кои го отфрлиле Бога. Неодамна имал визија на иднината на Европа поради која се расплакал. Неговите зборови биле овие: Видов како убиваат деца и разни мачења, страшно! Отец Џејмс ги преколнувал народите на …

Повеќе »

Денес се празнува Преподобен Данило Столпник: Ако ве следи несреќа молете се на овој светец

Роден е во селото Витара кај градот Самосат во Месопотамија од христијански родители, Илија и Марта. Беше измолен од Бога од мајка му која што беше бездетна и како син единец го посветија од малечок на служба на Бога. Во дванаесеттата година прими монашки чин, го посети Св. Симеон Столпник …

Повеќе »