Tag Archives: михаел шумахер

(ФОТО) ОТКРИЕН ПЛАНОТ НА СОПРУГАТА НА ШУМАХЕР: ПОСЛЕ ОБВИНУВАЊАТА ГО СОКРИВА МИХАЕЛ! Ќе потроши 30 милиони евра и ќе го ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ на целото семејство

Семејството на легендарниот Михаел Шумахер последниве недели повторно е во центарот на вниманието, а неговата сопруга Корина има идеја како да „избега“ од очите на јавноста. Додека синот на легендарниот Михаел Шумахер последните денови мора да се грижи дали ќе има договор за следната сезона во Формула 1, светската јавност …

Повеќе »

НИКОЈ НЕ ГО ЗНАЕЛ ОВОЈ ДЕТАЛ ЗА ШУМАХЕР – ДЕВЕТ ГОДИНИ СЕ ЧЕКАЛО! Пријател на легендарниот возач признал: „Да, вистина е!“

Стигнаа нови информации за Михаел Шумахер и веста ги воодушеви сите. Ова охрабрува… Михаел Шумахер (53) и неговата состојба се строго чувана тајна, девет години нема јавни информации за легендата. Тишината ја прекина неговиот пријател Жан Тод (76)! Човекот кој беше на кормилото на „Ферари“ кога легендарниот Шумахер освои пет …

Повеќе »

(ФОТО) СРЕДЕ СКАНДАЛОТ ОКОЛУ КРИЕЊЕТО НА ВИСТИНАТА ЗА ШУМАХЕР, СЕ ПОЈАВИЛА КОРИНА! Собраните зборувале како да не е жив, таа плачела…

Михаел Шумахер доби драгоцено признание за неговиот хуманитарен придонес, а наместо тоа наградата ја примила неговата сопруга Корина. Познатиот Формула 1 возач Михаел Шумахер (53) не е виден во јавноста од декември 2013. година, кога имаше страшна несреќа на скијање на Алпите. Шумахер бил во индуцирана кома од која се …

Повеќе »

(ФОТО) ВРЕМЕ Е ЗА ВИСТИНАТА: „Семејството Шумахер лаже девет години“

ВИЛИ Вебер е човекот кој се грижеше за кариерата на Михаел Шумахер. Тој тврди дека бил отфрлен од неговото семејство по неговата несреќа на скијање и ги обвинил дека лажеле за здравјето на седумкратниот светски шампион во Формула 1. Да потсетиме, Шумахер во 2013. година имаше несреќа на скијање на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Синот на шумахер доживеал тежок судар. Свесен е и на пат во болница

Синот на легендарниот Михаел Шумахер, Мик Шумахер имаше страшен судир во квалификациите за Големата награда на Саудиска Арабија. Тој изгубил контрола над автомобилот, по што со неколку свртувања силно удрил во заштитната ограда. Како што е соопштено од Хаас, Мик е свесен и излезен од болидот, кој бил преполовен кога …

Повеќе »

ИНДИКАТИВНА РЕАКЦИЈА – Тод ги „кренал’ рамениците на прашањето дали Шумахер го препознава: „Да го оставиме на мир!“

Претседателот на ФИА, Жан Тод повторно зборувал за состојбата на поранешниот возач на Ферари и најдобриот возач во историјата на Формула 1, Михаел Шумахер, но на прашањето дали Германецот го препознава, тој останал нејасен. Шумахер извесно време беше во кома, а оттогаш неговото здравје е обвиткано во превезот на тајност …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Критичарите за документарниот филм за Шумахер на Нетфликс: „Филмот е роботска вежба за позиционирање на брендот Шумахер!“

Критичарите имаат широко поделени мислења за документарецот исто како што Шумахер секогаш предизвикуваше различни мислења во спортскиот свет. Објавен е документарец на Нетфликс за Михаел Шумахер, седумкратен светски шампион во Формула 1, кој доживеа тешка несреќа на скијање во декември 2013. година и не беше виден во јавност веќе 8. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Откриена тајна за Шумахер: Тој изгуби многу килограми, Сабине Кем е страшна, полоша е од толпа питбули, нема да дознаеш ништо од неа…

Речиси осум години скоро и да нема нема реални информации за состојбата на Михаел Шумахер. Се откриваат само делови од сложената здравствена состојба, а сега поранешен колега одлучи да проговори. Додека целата планета со нетрпение го очекува документарниот филм за Шумахер (15 септември), доаѓаат се повеќе информации за седумкратниот шампион …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Излегол трејлер за филмот за Шумахер – содржи и досега невидени снимки

Нетфликс објави трејлер за филм за Михаел Шумахер, кој треба да се емитува на таа платформа од 15 -ти септември. Филмот ќе се базира на неговата долга кариера, но и на неговиот приватен живот. Веќе во трејлерот можеме да видиме дека свој придонес во филмот ќе имаат и таткото на …

Повеќе »