Tag Archives: малечки

(ВИДЕО) ГИ НАРЕДИЛ СВОИТЕ СИНОВИ И ГИ УБИЛ: Пред масакрот објавил слика со нив

Таткото монструм, Чад Дорман (32) од Монро, Охајо, ги наредил своите три сина пред куќата, по што ги убил со истрели од карабин, јавуваат американските медиуми. Вознемирувачката снимка од полициската камера го покажува моментот кога полицајците уапсиле татко од Охајо, кој седел покрај неговата пушка, откако ги убил неговите три …

Повеќе »

(Рецепт) Вакви уште не сте пробале: Мини палачинки со тиквички и пармезан

Здраво и вкусно… Состојки: 3 јајца 350 мл млеко 100 мл минерална вода 1 тиквичка со средна големина 50 гр истопен путер 250 гр остро брашно сол, бибер масло за пржење пармезан за посипување Подготовка: излупете ги, измијте ги и изрендајте ги тиквичките. Посолете малку и оставете да отстои 20 …

Повеќе »