Tag Archives: инстаграм

(ФОТО) Разочарани обожаватели: На Инстаграм е совршена убавица а во живо и не баш…

Мадалина Генеа е романска глумица и манекенка која поради своите фотографии на Инстаграм ја нарекуваат една од најубавите жени на Европа. Неа ја следи глас на совршена убавица, но со своето појавување на црвениот тепих докажала дека фотографиите на социјалните мрежи и’ тоа како лажат. #damiani @damianiofficial 💍 A post …

Повеќе »

(ФОТО) Објавила фотографија од градите после двојна мастектомија и испратила силна порака на сите жени на светот

Аманда Ниело (31) од Аламо во Калифорнија на Инстаграм објавил фотографија после двојна мастектомија за да ги поттикне луѓето редовно да го проверуваат своето тело. Аманда имала мастектомија во 2015. година, откако и бил дијагностициран рак на градите.Иако од операцијата минале две години, Аманда е сеуште под впечаток на тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Бремената Наташа Беквалац со новата фотографија повторно го разбранува интернет

Новосадската барбика Наташа Беквалац за неколку месеци ќе стане мајка по втор пат. Ната е во четвртиот месец од бременоста, а своите обожаватели секојдневно ги изненадува со фотографии од разни снимања. Таа се уште работи со полна пареа, а на своите обожаватели на Инстаграм им откри дека подготвува нешто ново. …

Повеќе »