Tag Archives: инстаграм

(ФОТО) Ангелина Џоли со 16. и 44. години: Прашува на која слика е поубава

Актерската дива Ангелина Џоли на својот Инстаграм профил објави фотографии кога имала 16. години, а сега со 44 години, и на десетици илјади следбеници им понудила да одговорат на која е поубава. 16 или 44? – прашала Ангелина Како и да е, никој не можел да осе длучи, бидејќи и …

Повеќе »

(ФОТО) ИЗНЕНАДИЛА – ХАЈДИ КЛУМ ПОТПОЛНО ГОЛА: Манекенката шокирала со новата фотографија на која не е САМА!

Германската манекенка Хајди Клум на 1. јуни наполни 47 години и се уште важи за една од најсексапилните жени во светот на моделингот. View this post on Instagram L🖤VE @maisonvalentino #valentino A post shared by Heidi Klum (@heidiklum) on Sep 21, 2020 at 7:54pm PDT Таа може да се пофали …

Повеќе »

(ФОТО) Хали Бери во врска со познат музичар!

Со месеци американските медиуми се обидуваа да дознаат информации за новиот партнер на холивудската актерка и поранешна Бонд девојка, Хали Бери, а сега самата им помогна во сè, како и нејзиниот нов партнер, музичарот Ван Хант. Уште од јули, една од најубавите холивудски актерки провоцира со загатки на својот профил …

Повеќе »

(ФОТО) Половина милион лајкови за топлесот на Рита Ора

Пејачката Рита Ора моментално престојува во Крф, грчки остров, од каде редовно се рекламира на социјалните мрежи, а овој пат ги изненади сите со разголена фотографија. Имено, на една фотографија, Рита позира во водата без горниот дел од костимот за капење, и ги покри градите со рацете, додека на другите …

Повеќе »

(ФОТО) Баба на 90. години ужива во животот: Патува низ светот и се’ споделува на Инстаграм!

90, годишна баба решила да го искористи времето и сама патувам по светот. Своите доживувања редовно ги споделува на Инстаграм под профилот By @babushka_1927

Повеќе »

(ФОТО) Адел е непрепознатлива на новата фотка, а фановите се воодушевени со нејзината линија и фризура

АДЕЛ продолжува да го покажува своето неодамнешно слабеење на Инстаграм во објавата посветена на колешката Бијонсе и нејзиниот последен визуелен албум Black is King. „Ти благодарам кралице што секогаш нè правиш да се чувствуваме сакани преку твојата уметност“, напишала Адел веднаш до фотографијата за која добила повеќе од 3. милиони …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ќе ви биде доста интернет за денес кога ќе видите каде секси Русинката се качува за совршено селфи

Ангела Николау, руска самоука фотографка која се прославила со „најопасните селфи фотки на интернет“ нашла дечко кој е подеднакво „луд“ и сега заедно се качуваат стотина метри во воздух во потрага по совршено селфи. View this post on Instagram New video on our YouTube channel. Full version by link in …

Повеќе »

(ФОТО) ТОП 10 НАЈГОЛЕМИ ЅВЕЗДИ НА ИНСТАГРАМ. Од една фотогарфија заработуваат и’ по еден милион долари!

Не е тајна дека познатите личности на Инстаграм на таканаречените спонзорирани натписи, каде што ги рекламираат производите на разни компании,прават милиони. На врвот на листата на успешни луѓе на Инстаграм е славниот актер Двејн „Рок“ Џонсон, а она што го издвојува е бројката што ја добива за една спонзорирана објава …

Повеќе »

(ФОТО) ЏЕНИФЕР АНИСТОН НА ФАНОВИТЕ ИМ ИСПРАТИЛА СИЛНА ПОРАКА: Неа сите ја слушаат, а дала ВРВЕН совет!

Џенифер Анистон на Инстаграм испратила јасна порака до сите, со цел да го привлече вниманието на нејзините фанови да внимаваат на вирусот корона. Актерката се фотографирала без шминка на лицето, но носи маска, а ги советувала и другите да го сторат тоа. “Разбирам дека маските се непријатни и неудобни. Но, …

Повеќе »