Стеван Анѓелковиќ победник на ТЛЗП: За само 26. гласа подобар од Тијана

Српскиот пејач Стеван Анѓелковиќ е победник во четвртата сезона на шоуто „Твоето лице звучи познато“. Тој освои само 26 гласа повеќе од Тијана која беше втора.
Стеван во финалето го имитираше Елвис Присли и возбуден од победата се заблагодари на семејството. Парите од победата, 25.000 евра, рече ќе ги подари на децата болни од рак.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СОБРАЛА КОМПЛИМЕНТИ – Шерон Стоун во долна облека ја пресоздала легендарната сцена од „Сурови страсти“

Шерон Стоун ја пресоздала својата легендарна сцена од филмот „Сурови страсти“ облечена во долна облека …