Сè за ФИКСНИТЕ ЗНАЦИ, лојалните пријатели на зодијакот: Тие ВНЕСУВААТ РАМНОТЕЖА во хаотичните односи

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Тие се оние кои секогаш ќе ви помогнат да продолжите напред…
Веројатно го знаете вашиот Сончев знак, но дали го знаете модалитетот на вашиот знак? Во астрологијата, знаците на зодијакот се поделени во три категории, кои се нарекуваат квалитети или модалитети: кардинални, фиксни и променливи знаци. Модалитетите се еден од начините да ни помогнат да ги разбереме вибрациите на секој знак. Четирите фиксни знаци се Бик, Лав, Скорпија и Водолија. Променливите знаци се Близнаци, Девица, Стрелец и Риби, а кардиналните знаци се Овен, Рак, Терезија и Јарец.
Фиксните знаци паѓаат во средината на сезоната – Бикот во средината на пролетта, Лавот во лето, Скорпијата во есен и Водолијата во зима. Значи, логично е дека тие се „стабилизаторите“ на зодијакот. Фиксните знаци се најдобрите пријатели на кои секогаш можете да се потпрете, оние кои ќе ви помогнат да се движите и да ви донесат сладолед по раскинувањето. Тие се и многу креативни, а кога ќе имаат идеја, ќе ја доведат до крај. Посветен и уметнички? Да, тие се одлични!
Сепак, овие лојални знаци споделуваат и неколку не толку позитивни особини – имено, тие се тврдоглави. Ако решиле, нема шанси да ги натерате да се предомислат. Ќе се борат за своите уверувања и речиси никогаш нема да признаат дека грешат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …