(РЕЦЕПТ) Идеален десерт за слави: Посни ФЕРЕРО топчиња кои лесно се прават

Направете посна верзија од најпопуларните чоколадни бонбони во светот.
Состојки:
– 200 грама посни наполитанки со лешници
– 300 грама крупно сечкани печени лешници
– 200 грама маргарин
– 200 грама чоколадо
За прелив и посипување:
– 200 грама чоколадо
– 90 грама маргарин
– 1 лажица мед
– 100 грама ситно сечкани печени лешници
– Чоколадни трошки (купени или исечкани од чоколадо за готвење)
Подготовка:
Издробете ги наполитанките и додадете ги лешниците. Маргаринот изматете го со растопеното чоколадо и додадете го во смесата со наполитанки и лешник. Сè убаво соединете и со раце направете топчиња.
Направените топчиња ставете ги во фрижидер два часа да се стегнат.
За преливот на топчињата растопете го чоколадото со маргарин и мед, а потоа со лажица спуштете ги стврднатите топчиња во чоколадото и наредете ги во хартиени корпички во кои сте посипале малку сечкани лешници. Потоа врз топчињата посипете лешници и чоколадни трошки. Оставете ги подготвените топчиња во фрижидер, убаво да се стегнат.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …