Прво издание на Killed By Death фестивал

Вечерва во клубот „Станица 26“ во Скопје со почеток во 19:00 часот ќе се одржи првото издание на Killed By Death фестивалот.

На првото издание ќе настапат четири бендови и тоа:


Gargoyles – Жестоки sludgy/doomy рифови и брутална енергија што ќе ве избиe од ориентација!

Left to Starve (Хрватска) – Брутални, спори и безкомпромисни звуци што ќе ви го одржат пулсот на граница со лудост!


Стагнатор – Тешки рифови и душoразурна енергија, во најчиста форма на агресија!

Rend – Алтернативен метал споен со мелодични елементи


Билетите се по цена од 400 денари

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вело Родео денес во Градскиот Парк во Скопје

Денес со почеток во 10:00 часот во Градскиот парк – Школка во Скопје, ќе се …