Познат пејач починал од корона вирус: Имал само 34. години!

Пејачот Крис Трусдејл, на само 34. години, починал од коронавирус.
Веста билапотврдена од неговото семејство на Инстаграм, а „People“ наведува дека починал откако се борел против инфекцијата.


“Со тешко срце потврдуваме дека Крис почина на 2. јуни 2020 година од болест. Тој на многумина им значеше многу и многу ќе недостасува на неговото семејство, пријатели и фанови ширум светот”, се вели во соопштението а семејството во проддолжението побарало да се почитува нивната приватност.

Крис со музика започнал да се бави уште во своите тинејџерски години. На само 14. години, тој станал член на бој бендот Dream Street, кој беше популарен во доцните 90-ти и раните 2000-ти.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

“Џез лектира” на Националниот џез оркестар гостува во Велес

По концертот во Скопје, Националниот џез оркестар со програмата под наслов “Џез лектира” гостува во …