Овие хороскопски знаци се најголемите манипулатори

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
СИТЕ имаме тенденција да манипулираме со другите понекогаш. Тоа е вештина што ја развивме со текот на времето за да ги прикриеме нашите недостатоци и да ги претвориме работите и ситуациите во наша корист. За некои луѓе тоа е суптилна тактика што ја користат само кога е потребно, додека за други стана нормален начин на функционирање во општеството. Дознајте во кои знаци се родени најманипулативните луѓе.

Скорпија
Тие се мистериозни, недоверливи и молчеливи, па ни најблиските не знаат што се случува во нивните глави. Страсни се и имаат интензивни емоции, но тоа вешто го кријат. Кога нешто сакаат, ќе се погрижат да се оствари. Трпеливо ќе ја обработуваат личноста со која сакаат да манипулираат со денови, недели, па и месеци, која на крајот нема ни да се посомнева дека сè направила точно како што планирала Скорпијата.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 26.02.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Почетокот на работната недела има малку посложена слика за тоа што се случува …