Откриена причината за смртта на Ен Хеч

СПОРЕД записите на Окружниот оддел за медицинска истрага, актерката Ен Хече починала од инхалациски и топлински повреди како резултат на сообраќајната несреќа на 5, август. Според E! News, за смртта придонела и скршеницата на градната коска поради тапа траума.
Записите како датум на нејзината смрт го наведуваат 11. август, а начинот на смрт е прогласен за несреќен случај.

View this post on Instagram

A post shared by Anne Heche (@anneheche)


Ен Хеч падна во кома по катастрофалната сообраќајна несреќа. Таа имала тешка повреда на белите дробови за која била потребна механичка вентилација, а изгорениците барале хируршка интервенција.
Актерката била хоспитализирана во Центарот за изгореници Гросман во болницата Вест Хилс северно од Лос Анџелес. Нејзиниот претставник тогаш открил дека Ен била на апарати за одржување во живот за да може лекарите да и ги земат органите за донација. Кога ги нашле примателите на органи, Ана била исклучена од машините.
TMZ напишал дека актерката, наводно, била под дејство на кокаин и веројатно фентанил во моментот на несреќата. Извори од полициската управа во Лос Анџелес за медиумите изјавиле дека резултатите од тестовите на крвта на актерката биле позитивни на двете супстанци.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сара Мејс во свежо, уникатно и впечатливо издание за новиот видео запис за песната „Очи Вселена“

Ултра модерен звук со диско ритам, заразна мелодија која тешко ќе ви излезе од глава. …