Невеста ЈАВНО понижила гостинка поради ПОДАРОКОТ што го добила, по што следел БРУТАЛЕН одговор!

Кога присуствувате на свадба, традиционално е да се донесе подарок за среќната двојка, но секако никој навистина не го бара тоа.
Некои луѓе купуваат во регистарот за да им дадат на младенците нешто што ќе им помогне во новиот заеднички живот. Други избираат нешто по свој избор.
Една гостинка на свадбата решила да смисли сопствена идеја за подарок и на парот и подарил куп слатки. Внатре во корпата имало бројни артикли, вклучувајќи слатки, тегла со бел слез, бисквити и крцкаво месо.

This image has an empty alt attribute; its file name is Kolači-i-torte-Marije-Franete.jpg


„Животот е вкусен – уживајте“
Подарокот бил придружен со картичка на која пишувало: „Животот е вкусен – уживајте“. Меѓутоа, овој подарок не и се допаднал на невестата, туку успеала и да го исмее на социјалните мрежи.

– Не сум сигурна дали ова е првата свадба на која сте биле, но за вашата следна свадба … луѓето даваат пликови. Изгубив 200. долари покривајќи те тебе и твојата чинија… и за возврат добив смешен послужавник.
Невестата мислела дека не направила ништо лошо и дека корисниците на социјалните мрежи ќе ја поддржат. Меѓутоа, тоа не било така, бидејќи корисниците се согласиле дека тоа што таа го напишала е страшно.
– На која планета живее оваа ужасна невеста? Ако не ти се допаѓа или не сакаш подарок, тогаш повторно подари го проклетото и продолжи со животот, безобзирна вештерке.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 29.02.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Овенот денес би можел да очекува некои важни промени поврзани со планирањето на …