Најдобар лек за чистење на холестерол!

Освен што е многу вкусна калинката е и многу здрава.

Калинката е богата со витамин Ц и делува како антиоксиданс. Го чисти организмот, ги убива клетките со рак и го јакне срцето. Ги прочистува артериите од одвишните маснотии и соли, и е превенција на срцеви болести и срцев удар.Калинката исто така го намалува и нивото на холестерол во крвта.
Истражувањата покажале дека калинката е многу добра за срцето. Се вршеле испитувања во кои учествувале лица со проблеми со срцето.
Им било давано калинка и се хранеле здраво. Било забележано дека доста се опоравиле и го зајакнале срцето.
Поради тоа убаво е што повеќе да се јаде ова здраво овошје, како превентива но и за лекување.
Ќе ви покажеме природен лек кој ќе го зајакне срцето, ќе го исчисти вашиот организам, црниот дроб, бубрезите и останатите органи.Калинката делува превентивно на многу болести.
Состојки:
3 јаболки
1 калинка
Подготовка:излупете ги јаболките, исечкајте па калинката, зрната,ставете ги во блендер, соковник. Со малку вода направете сок. Подготвениот сок пијте го два пати дневно.Се препорачуваат две чаши од по 200 мл. сок.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес се сеќаваме на Нико Нестор – основоположникот на македонското маратонско пливање и првиот Македонец што го преплива Ла Манш

Нико Нестор (роден како Никола Несторов) е роден во Струга на 19 јуни 1934 година. …