Language exchange во Буква

Во четврток, 25-ти јануари 2024 година, со почеток во 18:00 часот, во кафе-книжарницата Буква, во организација на Волонтерски Центар-Скопје, ќе се одржи Language exchange настан.

Без разлика дали сакате да ги повежбате јазиците што веќе ги зборувате или пак сакате да научите некој нов – седнете со нас, ќе играме игри и ќе комуницираме. Ние зборуваме полски, француски, турски и германски. Можеби вие можете да не научите некој јазик кој вие го зборувате?, велат организаторите во својата објава.


Ве очекуваме!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …