Кога мажот ќе каже СОВРШЕНА ЖЕНА, мисли на овие ОСОБИНИ!

Одговорите на прашањето како изгледа совршена жена може да ве изненадат…
Физичкиот изглед е она што победува на „прва топка“, но волшебните облини и совршените црти на лицето нема да ја одржат врската. По некое време, партнерите ги вадат розевите очила низ кои ги гледале партнерите и потоа некои други работи стануваат поважни.
Совршената жена, според мислењето на мажите, ги има овие карактеристики:

Жена со свој идентитет, сигурна во себе и во своите квалитети
Мажите сакаат жена која е независна, свесна за нејзините квалитети и доволно амбициозна. Иако досега сте слушнале дека се плашат од нив и им се закануваат, вистината е поинаква. Мажите всушност сакаат успешни жени.


Мотивирана жена
Нив ги привлекуваат жени кои имаат доволно мотив и желба да напредуваат на сите полиња и жени кои ќе ги поддржат. Мажите не сакаат партнерка покрај себе, наместо која ќе треба да направат се. Жените со позитивен став и поглед на животот се оние кои ги сметаат за привлечни.

Партнерка која верува во својот маж
Припадниците на посилниот пол сакаат личност која ќе ги сподели сите нивни соништа со него и ќе го поддржува во секое време. И’ најсилните не можат да живеат без поддршка.


Жена која знае дека врската бара многу работа
Јасно е дека не е секогаш се мед и млеко во врските. Жената која го знае тоа и е подготвена да ги надмине сите препреки со својата работа, е таа која ќе го задржи мажот покрај себе.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВО МАКЕДОНИЈА ПРИСТИГНУВА СИЛЕН ЛАДЕН АТМОСФЕРСКИ ФРОНТ ОД СЕВЕР И ОД СЕВЕРОЗАПАД: Во среда ќе не зафати силно невреме – Од четврток значително заладување, а на планините ќе има и снег

Метео прогноза на Славчо Попоски: Уживајте во вистинското летно време уште утре почитувани, максималните дневни …