Изложба на дела на студентите од ФЛУ и звучна инсталација на студентите од Факултет за музичка уметност

Вечерва со почеток во 19:00 часот во Сули Ан, ќе биде отворена изложбата со дела на студентите од ФЛУ-Скопје и звучна инсталација на студентите од Факултет за музичка уметност – Скопје.

Во прекрасниот амбиент на Сули ан ќе бидат изложени селектирани творби од младите автори, актуелизирајќи ги студентските свежи достигнувања од различни уметнички профили. Тие умешно го градат својот автентичен ликовен и стилски израз, а поддршката на креативниот развој е секогаш добредојдена.


Ве очекуваме!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Концерт на „Мојра“ – џез на кирилица

Вечерва во рамките на фестивалот за литература и општа култура Видик, со почеток во 21:00 …