(ФОТО) Триумфално враќање на Симон Трпчески во Чикаго!

Триумфален камбек во Чикаго со маестра Ксиан Џанг и поддршка и почит од музичарите на Chicago Symphony, како и многу Македонци!

This image has an empty alt attribute; its file name is simon-vo-cikago.jpg
Малку од атмосферата за Ноќта на вештерките, прославена на чист македонски начин 🙂
На небото… до Минеаполис!


Фото: Принтскрин/Facebook


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

По седми пат ќе се одржи манифестацијата „Убави сме, свои сме”

Денес во НУЦК ” Антон Панов ” во Струмица, со почеток во 19:00 часот, по …